Luty

ROŚLINY

Prace pielęgnacyjne
■ Śnieg, który nadmiernie gromadzi się na roślinach (szczególnie na iglakach i liściastych zimozielonych) należy regularnie otrzepywać. W przeciwnym razie ciężar śniegu może spowodować łamanie gałęzi i zniekształcanie krzewów czy żywopłotów.
■ Sprawdzamy stan osłon, które założyliśmy na rośliny przed zimą. Duże wahania temperatur dnia(słońce) i nocy(mróz) oraz mroźne wiatry mogą je uszkodzić.

Bielenie pni drzew
■ Powtarzamy bielenie pni drzew. W cieplejsze dni słońce może znacznie ogrzać grube pnie drzew, dla których jest to sygnał do wegetacji, jednak w nocy temperatury drastycznie spadają poniżej zera i to może uszkodzić korę, która po rozgrzaniu w dzień gwałtownie się kurczy w nocy. Bielenie ogranicza nagrzewanie pni w ciągu dnia i chroni przed pękaniem kory.

Przycinanie
■ Na przełomie lutego i marca przy słonecznej pogodzie wycinamy suche kwiatostany hortensji. U hortensji ogrodowej tniemy tylko same kwiatostany nad najwyższym pąkiem na pędzie gdyż kwitnie ona na pędach zeszłorocznych, natomiast hortensję krzaczastą i bukietową możemy wycinamy dość nisko zostawiając od 2 do 4 oczek na pędzie.
■ W słonecznie, cieplejsze dni można zacząć przycinać pędy drzew i krzewów w stanie bezlistnym. Ciecie powinno być umiarkowane, a miejsca cięcia grubszych gałęzi czy konarów należy posmarować środkami grzybobójczymi.

668 588 184

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!